Home ΤΑΔ -ΕΤΑΔ ΤΕΣΤ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΑΔ

Τέστ Επιλογής ΤΑΔ σχολ.έτους 2010-2011

Παρακαλούμε να ενημερώσετε τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης, των σχολείων της περιοχής ευθύνης σας, ότι οι αιτήσεις για συμμετοχή στα τεστ επιλογής για τα ΤΑΔ (Τμήματα Αθλητικής Διευκόλυνσης) θα γίνουν από 3 Μαΐου 2010 μέχρι 14 Μαΐου 2010.

Οι αιτήσεις θα κατατίθενται από τους γονείς των μαθητών:

α) για τα ΤΑΔ Ηρακλείου, στο Γραφείο Φυσικής Αγωγής Ν. Ηρακλείου, Οδός Ρολέν, αρ. 4 (2ος όροφος), τηλ. 2810-331410.
β) για τα ΤΑΔ Πόμπιας, στο Γυμνάσιο Πόμπιας, Πόμπια, τηλ. 28920-41211 .

Οι αιτήσεις θα πρέπει απαραίτητα να συνοδεύονται από πρόσφατη ιατρική βεβαίωση που θα βεβαιώνει ότι ο μαθητής-μαθήτρια μπορεί να λάβει μέρος στις αθλητικές δοκιμασίες του αθλήματος που θα επιλέξει.

Τα τεστ επιλογής θα διεξαχθούν στις 17/5/2010, 19/5/2010, 20/5/2010 και 21/5/2010:
α) για τους υποψήφιους των ΤΑΔ 8ου Γυμνασίου, στο Εθνικό Στάδιο Ελευθερίας και στο ΕΑΚΗ «Λίντο» (μετά από ενημέρωση των υποψηφίων από την επιτροπή εξετάσεων),
β) για τους υποψήφιους των ΤΑΔ Γυμνασίου Πόμπιας, στο Γυμνάσιο Πόμπιας.
    Συγκεκριμένες ημέρες και ώρες θα ανακοινωθούν με νεώτερο έγγραφο μας.
Σας επισυνάπτουμε τα έντυπα αιτήσεων, αντίστοιχα για τα ΤΑΔ Ηρακλείου και ΤΑΔ Πόμπιας.
    Παρακαλούνται, επίσης, οι κ.κ. Διευθυντές των Δημοτικών Σχολείων να διευκολύνουν τους ΚΦΑ των ΤΑΔ και ΕΤΑΔ, που επιθυμούν να επισκεφθούν το σχολείο τους και να ενημερώσουν τους μαθητές για τα αθλήματα που διδάσκουν.

Από τον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να κατεβάσετε την αίτηση συμμετοχής για το ΤΑΔ Ηρακλείου:

Αίτηση Συμμετοχής για το ΤΑΔ Ηρακλείου

Από τον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να κατεβάσετε την αίτηση συμμετοχής για το ΤΑΔ Πόμπιας:

Αίτηση Συμμετοχής για το ΤΑΔ Πόμπιας