Ημερήσιο αρχείο: 4 Μαΐου, 2020

Σ.Ε.Ε. ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ ΚΑΛΟΚΥΡΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ: Ανακοίνωση: Επιμορφωτική Τηλε-Διημερίδα, με θέμα «Μάθηση με αξιοποίηση Νέων Τεχνολογιών, στην “ασύγχρονη και σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση” (λόγω συνθηκών κρίσης) και στο σχολείο. Εφαρμογές στα φιλολογικά μαθήματα της Δ/θμιας Εκπαίδευσης.

ΠΔΕ Κρήτης: Δήλωση συμμετοχής για Πρόεδροι Βαθμολογικών Κέντρων Κρήτης

Προς: τους ΣΕΕ Δ/θμιας Εκπ/σης Κρήτης και τους Εκπαιδευτικούς Δ/θμιας Εκπ/σης με βαθμό Α που διδάσκουν μαθήματα πανελληνίων εξετάσεων (δια των ΔΔΕ Κρήτης και των οικείων σχολικών μονάδων) Σας ενημερώνουμε ότι όσοι επιθυμούν να...

Σ.Ε.Ε. ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΓΚΙΝΟΥΔΗ ΑΘΗΝΑ: Πρόσκληση σε Τηλεσυνάντηση για τη δημιουργία και διαμοιρασμό ψηφιακού υλικού στο eclass

Ενημέρωση σχετικά με την παράταση της θητείας των εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που υπηρετούν σε Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία (Π.Σ. ΠΕΙ.Σ.).