Ημερήσιο αρχείο: 2 Απριλίου, 2021

Σ.Ε.Ε. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΝΣΕΛΗΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Παρουσίαση για μαθητές/τριες με τίτλο: «Επιστήμη και Μηχανική Υπολογιστών: Τεχνολογίες Ομιλίας», στο πλαίσιο του 10ου Διαδικτυακού Μαθητικού Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στο Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης

Σ.Ε.Ε. ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ ΡΑΜΟΥΤΣΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ: Ανακοίνωση Εργαστηριακής, Επιστημονικής-Επιμορφωτικής Εσπερίδας υποστήριξης, ανάδειξης των δράσεων των σχολείων και διάχυσης καλών Προτάσεων και Πρακτικών, με αφορμή το επετειακό έτος: «1821 Διαδραστικά εκπαιδευτικά περιβάλλοντα και Δημιουργικές δραστηριότητες:-Πώς μπορεί να αξιοποιηθεί το ποιητικό έργο της Αντωνούσας Καμπουράκη στη διδακτική Πράξη; Πώς δημιουργείται ένα εκπαιδευτικό video και ένα παιχνίδι για την Ελληνική Επανάσταση;»