Επαγγελματικές Αναζητήσεις και Νέοι στην Εποχή της Κρίσης

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού Ν. Ηρακλείου (ΚΕΣΥΠ), διοργανώνει Εσπερίδα με θέμα:

"Επαγγελματικές Αναζητήσεις και Νέοι στην εποχή της Κρίσης"

την Τετάρτη 4 Μαΐου 2011 και ώρα 5.00 μ.μ. στην αίθουσα Ανδρόγεω του Δήμου Ηρακλείου.

Η Εσπερίδα πραγματοποιείται στο πλαίσιο ενίσχυσης του θεσμού της Συμβουλευτικής και του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Σ.Ε.Π.) και αποβλέπει στην ενημέρωση όλων των ενδιαφερομένων ως προς την εύστοχη επιλογή σπουδών. Απεθύνεται σε γονείς, μαθητές, εκπαιδευτικούς και γενικότερα στην τοπική κοινωνία, επιδιώκοντας μια σύγχρονη ματιά σε ζητήματα που αφορούν στις σημερινές επιλογές των νέων, τις υπάρχουσες επαγγελματικές δοεξόδους κα τη διαμόρφωση της νέας κοινωνικής και επαγγελματικής πραγματικότητας στην εποχή της κρίσης. Ταυτόχρονα, φωτίζει ψυχοκοινωνικά θέματα που αφορούν στους σύγχρονους νέους και την επαγγελματική τους διαδρομή.

Δείτε το Δελτίο Τύπου και το Πρόγραμμα της εκδήλωσης

Στα συνημμένα θα βρείτε υλικό από την πραγματοποίηση της Εσπερίδας